Paratiisi tarjoaa Uhmapelaajille loistavan kolikkopelitarjouksen – talleta 30 euroa ja saat 300 ilmaiskierrosta! Peleinä suomalaisten suosikit: Book of Dead, Tome of Madness & Legacy of Dead.
Misfits kirii kohti kärkeä
League of Legendsin Euroopan huippusarjan LECin viikonlopun toinen kierros pelataan lauantaina illasta, kun luvassa on kaikkiaan viisi ottelua. Lauantai-illan avausottelussa toisensa kohtaavat nousukiidossa oleva Misfits Gaming sekä vielä ilman avausvoittoa oleva Vitality. Ottelu alkaa 18:00 ja se on totuttuun tyyliin paras yhdestä (BO1).
Misfits Gaming teki eilen illan suurimman yllätyksen, kun se onnistui kukistamaan sarjaa hallitsevan G2:n. G2 valitsi top-lanelle Sonan ja Misfits kiitti, kun Razorkin Ekko tuhosi Sonan lanen ja voitti alkupelin joukkueelleen. Varsinkin Jankos oli pahoissa vaikeuksissa Misfitsiä vastaan, kun joukkue counteroi onnistuneesti Gragaksen ja Yasuon combon. Joukkueen draftit ovat kehittyneet viikko viikolta, ja eilisessäkin voitossa korostui todella onnistunut drafti.
Vitalityn kevätkausi on ollut todella surullinen, ja huippuvireistä Misfitsiä vastaan on tuskin helpotusta näköpiirissä. Joukkueen uudet pelaajat eivät ole lunastaneet odotuksia, ja kevätkausi meneekin kokemuksen kartuttamisessa, koska pudotuspelien voidaan todeta karanneen ja tässä vaiheessa kevätsplittiä.
Misfits on tämän hetken liigan kuntopuntarissa kärjessä, joten pelivalinnaksi otetaan Misfitsin tappoja tasoituksella. Sivukohteena poimitaan pelin keston overia, koska nykyisessä metassa alle 33min pelit vaativat pelin lopettamisen ensimmäisellä baronilla, ja varsinkin Vitality tulee tappioasemassa pelaamaan todella passiivisesti, jolloin Misfits ei onnistu lopettamaan peliä vielä ensimmäisellä baron-puskulla.