la 14.08. klo 19:30

Norwich - Liverpool

star-iconstar-iconstar-iconstar-iconstar-icon

Nähdäänkö lauantaina armoton Liverpool vai raikuuko Teemu Pukki baby?

Norwich aloittaa jälleen samalla tavalla taipaleensa Valioliigassa kuin viime kerralla. Vastassa on viime kaudella kovasti yskinyt Liverpool. Ovatko ”Scouserit” paremmassa vireessä tällä kaudella? Näin on syytä uskoa.

Mennään asiaan! Liverpoolilla on veks Andrew Robertson noin kuukauden verran, mutta kreikkalainen Kostas Tsimikas on vääntänyt hyvän pre-seasonin, joten ei tarvetta ottaa stressiä siitä. Curtis Jones ja Jordan Henderson ovat epävarmoja otteluun. Molemmat mahdollisia avauksen miehiä. Pinnat näyttävät preminjuries:issa 75% ja 50% heidän kohdallaan.

Norwichin tilanne on hankalampi. Ainoa varmuudella poissa on Sam Byram. Mutta. Todd Cantwell, Milot Rashica, Lukas Rupp, Grant Hanley, Onel Hernandez, Bali Mumba ja Premyzlaw Placheta ovat kaikki epävarmoja. Osalla COVID, osalla loukkeja. Entä ottelu?

OptaJoe

@OptaJoe
76% - Since Virgil van Dijk's league debut for @LFC in January 2018, he has won 72 of his 95 @premierleague games with the club (76%); this is the best win rate of any player to make 80+ appearances in the competition in this time. Colossal.

Liverpool on aivan eri tason joukkue varsinkin nyt, kun Virgil van Dijk on takaisin askissa. Ei tässä muu auta. Liverpoolia lapulle!

Liverpoolin -1,5 aasialaisella tasoituksella on saatavilla sellaisilla 1,98 kertoimilla. Tämä on itselle se avauskierroksen ”varma veto”. Pallo pomppii kauden alussa useammin, joten ei laiteta panoksia hulluksi, mutta sellainen 2,5-3/5 on kuitenkin kohdillaan tähän. Jos Pukki tekee hatut niin ainakin sitä voittaa tunnetusti suomalaisena aina.

20 ilmaiskierrosta ilman talletusta