ma 30.08. klo 17:45

Na'Vi - Evil Geniuses

star-iconstar-iconstar-iconstar-iconstar-icon

Na’Vi palaa formiin heikon esityksen jälkeen?

ESL Pro League jatkuu C-lohkon osalta maanantaina, kun edessä on lohkon neljäs ottelukierros. Ennen neljättä kierrosta peräti neljä joukkuetta on lohkossa 2-1 -tuloksin, joka tarkoittaa sitä, että jatkoonpääsemisen kannalta kaikki kortit ovat edelleen avoinna. Käytännössä kaikki muut joukkueet lohkosta EG:tä lukuunottamatta voi päästä lohkosta jatkoon. Kilpailu on kovaa.

Lohkon jumbosijaa hallussaan pitävä Evil Geniuses kohtaa neljännessä ottelussaan Natus Vinceren. Ottelu alkaa klo: 17:45 ja se pelataan paras kolmesta -formaatilla. Na’Vi on ehdoton ennakkosuosikki otteluun ja joukkueen 2-0 -voitolle saakin yllätävän kovaa kerrointa.

Na’Vi on pelannut lohkossa loistavasti yhtä ohipeliä lukuun ottamatta. Joukkue voitti Mousesportsin ja Fnaticin ylivoimaisesti häviten kuitenkin viimeisimmän ottelunsa BIG:lle. Joukkueen tähtipelaaja Oleksandr ”s1mple” Kostyliev oli vahvasti sitä mieltä, että kyseinen ottelu oli täysin hänen joukkueensa huonoutta.

Sasha

@s1mpleO
What a terrible show from us, well played @BIGCLANgg 0-2 / time to win other games! #navination

Na’Villa on kuitenkin mahdollisuudet kasvojen pesuun, kun vastaan asettuu EG, jolla ei paperilla ole mitään mahdollisuutta. Na’Vi:n yksilöpelaajien nykyinen formi on yksinkertaisesti liian kova EG:n haastettavaksi varsinkin, kun joukkue pelaa turnauksessa varapelaajalla.

20 ilmaiskierrosta ilman talletusta