Entropiq laittaa NAVI:n tiukille
IEM Fall CIS -turnauksen toinen päivä starttaa onnistuneen ensimmäisen päivän jälkeen torstaina klo: 14:15 alkavilla otteluilla. Keskiviikkona naulattiin mainioita vetoja, ja samaa rataa olisi tarkoitus jatkaa myös torstain otteluiden merkeissä. Kuten odotettua, oli AVE selvästi kertoimien antamia odotuksia vahvempi. Myös NAVI oli odotetusti hieman unessa joissain otteluissa, joka toi muutaman plusmerkkisen tasoituksen kotiin. Torstai tarjoilee jälleen loistavia vetoja, joihin tartutaan isosti kiinni!
Päivän ensimmäisen kierroksen ottelut starttaavat klo: 14:15. NAVI ja Entropiq valtaavat A-striimin keskenäisellä ottelullaan, jonka karttavalinnaksi valikoituu hyvin todennäköisesti Mirage tai Nuke. Molemmat joukkueet ovat olleet loistavassa vireessä kyseisissä kartoissa, joka luo odotukset erittäin tasaiselle ottelulle varsinkin, kun Entropiq näytti vihdoin lupaavalta keskiviikkona.
Keskiviikon otteluissa positiivista oli nähdä, ettei Entropiq edes ollut joukkueen superstaran Aleksey ’El1an’ Gusevin harteilla, vaan joukkue nappasi kaksi loistavaa voittoa ilman hänen erinomaista suorittamista. Kun El1an saadaan vielä kunnolla vireeseen, on Entropiq erittäin vaarallinen joukkue.
Entropiq pelasi keskiviikkona kaksi otelua Nukessa voitokkaasti, kun NAVI puolestaan voitti ottelunsa Nukessa sekä Ancientissa. Päädytään ottelussa sitten Mirageen tai Nukeen, ei sillä ole kovinkaan paljoa merkitystä. Entropiq tulee laittamaan NAVI:n tiukille ja maagisen 26.5 kierroksen ylitys on erittäin todennäköinen.