ti 25.01. klo 20:00

1WIN - Nemiga

star-iconstar-iconstar-iconstar-iconstar-icon

Kokoonpanonsa pilannut 1WIN kehässä Nemigaa vastaan

Tiistain viimeisenä kynärimatsina päästään todistamaan klo: 20:00 alkavaa uuden ESL Challenger -liigan avausottelua, jossa venäläisjoukkue 1WIN saa vastaansa Nemigan. Ottelu pelataan paras kolmesta -formaatilla, ja se on osa liigan A-lohkoa. Nemiga on kertoimien valossa järjettömän suuri altavastaaja, kun ottaa huomioon 1WIN:n tekemät pelaajamuutokset, joita ei todellakaan parannuksiksi voi kutsua.

1WIN:n kokoonpanossa vaikuttaa nykyiseltään entisen coren lisäksi täysin washed-up Egor ”flamie” Vasilyev. Hänen lisäksi joukkueeseen liittyi täysin tuntematon Stanislav ”fostar” Ostashevskiy, joka on pelannut rehellisesti sanottuna täysin surkeasti ensimmäisissä otteluissaan. 1WIN:n ainut hyvällä tasolla suorittava pelaaja on siis yksi venäjän suurimmista lupauksista. 20-vuotias Denis ”deko” Zhukov ei kuitenkaan yksin otteluita voi voittaa.

Nemiga on hyvin kilpailullinen ja aliarvostettu joukkue, joka pelasi ainakin ensimmäisessä ottelussaan uuden kokoonpanonsa kanssa erittäin mainiosti. Joukkueessa vaikuttaa edelleen sama kolmen pelaajan core, jota on täydennetty 1WIN:stä poiketen oikeasti lupaavilla pelaajilla, joilla voi sentään olla tulevaisuus.

Nemigan uusi kokoonpano on mielenkiintoinen ja jännittävä. 1WIN:n uusi kokoonpano tekee rehellisesti pahaa. Flamie ei kuulu ammattimaiseen joukkueeseen, ja 1WIN on pitkälti pilaamassa dekon tulevaisuuden kyseisessä joukkueessa. Roposet asetetaan tällä kertaa Nemigan puolesta.

20 ilmaiskierrosta ilman talletusta