to 20.01. klo 16:00

Astralis - fnatic

star-iconstar-iconstar-iconstar-iconstar-icon

Kolmen tähden voimin fnaticin kelkkaan – Astralis tarvitsee muutosta

Torstain Funspark -otteluita lähestytään melkoisen suurin panoksin. Päivän ensimmäiseen otteluun tykitettiin maksimipanokset, ja illan toista ottelua lähestytään peräti kolmen yksikön panoksilla. Toisessa ottelussa nimittäin nähdää, kun tanskalaisjoukkue Astralis on vaarassa pudota turnauksesta ensimmäisenä joukkueena ulos. Uhmapelaajat nappasi jo tanskalaisjoukkueen ensimmäisestä ottelusta vastustajansa K23:n yli kolmen kertoimen kiinni.

Astraliksen joukkueella on huomattavasti ongelmia nykyisen kokoonpanonsa kanssa. Philip ”Lucky” Ewald ei ole AWP-roolissa läheskään sillä tasolla, millä muiden joukkueiden AWP-pelaajat on. On odotettavissa, että Lucky lentää turnauksen jälkeen joukkueesta ulos hyvinkin nopeasti, ja tilalle tulee varmastikin joko Asger ”farlig” Jensen tai Frederik ”acoR” Gyldstrand.

TALLETA 30€ - SAAT 300 ILMAISKIERROSTA!

Paratiisi tarjoaa Uhmapelaajille loistavan kolikkopelitarjouksen – talleta 30 euroa ja saat 300 ilmaiskierrosta! Peleinä suomalaisten suosikit: Book of Dead, Tome of Madness & Legacy of Dead.

PELAA TÄSTÄ

Tämän lisäksi Astralis on kärsinyt tiettyjen pelaajien heikoista suorituksista. Kristian ”k0nfig” Wienecke ei ole päässyt vanhalle huipputasolleen eikä joukkueen taktinen osaaminen ole vastannut Astraliksen nimestä mieleen juolahtavaa joukkuetta. Ainoana positiivisena tekijänä voi nostaa Benjamin ”blameF” Bremerin tason, mikä on ollut todella korkealla. BlameF on pääsyt irti IGL:n roolista, ja on täten nostanut jo valmiiksi korkeaa tasoaan huomattavasti.

Astralista vastaan asettuu tulivoimainen fnatic, joka on aloittanut todella vahvasti. Joukkue kärsi avausottelussa tiukan tappion BIG:lle, joka on no biggie. Fnaticista löytyy huomattavasti taitavampi AWP-pelaaja sekä selvästi paremmin yhteen hitsautuva viisikko, joka britti-IGL Alex ”ALEX” McMeekinin johdolla voi olla yksi alkuvuoden kovimpia haastajia.

20 ilmaiskierrosta ilman talletusta