to 19.01. klo 18:30

FPS - Kiekko-Pojat

star-iconstar-iconstar-iconstar-iconstar-icon

Kappas! Kesto-overia isÀnnille, eikÀ vieraatkaan maalikuivia ole!

FPS alkaa juurtua yhĂ€ tukevammin Mestiksen sarjataulukon pohjamutiin – perĂ€ssĂ€ on enÀÀ kolme ottelua vĂ€hemmĂ€n pelannut latvialaisjoukkue Zemgale. Kiekko-Pojat puolestaan on tukevasti sarjan keskikastissa, ja taistelee top 6 -sijoituksesta, joka takaisi suoran pÀÀsyn puolivĂ€lieriin. Molemmilla joukkueilla on siis kova motivaatio kartuttaa pistepussia.

FPS:llÀ oli Peliittoja vastaan voiton avaimet, mutta heinolalaisten aktiivinen paine tuotti lopulta tulosta kymmenen sekuntia ennen pÀÀtössummeria. Jatkoaika ei tuonut ratkaisua, joten homma meni rankkareille, jossa FPS jÀi alakynteen. FPS on yleensÀkin Zemgalea lukuun ottamatta heikoin kotijoukkue koko sarjassa. Joukkueen heikentyminen on nÀkynyt kouriintuntuvasti, sillÀ perustaso ei vain riitÀ tÀmÀn korkeammalle.

TALLETA 20€ - SAAT 500 ILMAISKIERROSTA!

TurboVegas tarjoilee Uhmapelaajille 20€ talletuksella 500 ilmaiskierrosta Big Bass Bonanza -kolikkopeliinđŸ€˜

PELAA TÄSTÄ

Kiekko-Pojat onnistui selÀttÀmÀÀn suvantovaiheensa, ja viime viikon ottelut olivat hyvÀÀ tekemistÀ kahden voiton arvoisesti. HyökkÀykseen joukkue kaipaisi varmaankin lisÀtehoja menetettyjen pelaajien tilalle, mutta kuivat pelaajamarkkinat yhdistettynÀ taloustilanteeseen eivÀt tee hommaa helpoksi. Keskiviikkona Kiekko-Pojat on juuri tÀtÀ kirjoitettaessa ottamassa selkÀÀnsÀ TUTO:lta.

Molemmat joukkueet ovat tĂ€llĂ€ hetkellĂ€ overipainotteisia – tosin FPS on ollut sitĂ€ koko ajan – joten ei tĂ€ssĂ€kÀÀn ole vÀÀrin lĂ€imiĂ€ vetoa runsasmaalisuuden puolesta. Tasan kuudella maalilla saa panoksen takaisin, ja tĂ€tĂ€ isommilla lukemilla on lunastuksessa kiinni. Peruspeli tĂ€hĂ€n – Pinnaclelta tietenkin.

20 ilmaiskierrosta ilman talletusta