Helmi Casinolta 500 ilmaiskierrosta huikean hauskaan ja viihdyttĂ€vÀÀn Hugo Carts -kolikkopeliin tallettamalla vĂ€hintÀÀn 20âŹđ€
OTP nauttii yliarvostusta!
Kakkosen C-lohkossa eli pohjoislohkossa tahkotaan torstaina yksi ottelu. TÀksi kaudeksi Kakkoseen talousvaikeuksien vuoksi pudottautunut RoPS tekee jÀlleen reissun Ouluun, jossa vastassa on tÀllÀ kertaa OTP. Oulu on iso talousalue ja erittÀin vireÀ jalkapallokaupunki, joten Kakkosessa pelaa tÀllÀ hetkellÀ kolme kaupungin joukkuetta. OTP ei edustusjoukkueen viestinnÀllÀ paistattele, eikÀ kausi ole muutenkaan lÀhtenyt tÀysin suunnitelmien mukaan liikkeelle.
OTP:n sangen kansainvÀlinen miehistö nÀytti ennen kautta lupaavalta, ja joukkuetta arvuuteltiin sarjataulukon paremmalle puoliskolle. Taitoa joukkueessa onkin yllin kyllin, mutta pelillisesti joukkue on vielÀ kaukana valmiista. Toki on huomioitava, ettei joukkueen alkuohjelma ole ollut helppo. Mielenkiintoista kyllÀ, joukkueen riveissÀ pelaa ikinuori Titi Essomba, joka kunnossa ollessaan on kyllÀ tÀlle tasolle edelleen pelimies.
Liiganoususta taistellut RoPS hajosi talvella tÀysin, ja uutta alkua haetaan Kakkosesta erittÀin nuorella joukkueella. Sisua nuorella joukkueella on ollut yllin kyllin, sillÀ rollolaiset ovat monessa ottelussa onnistuneet maalinteossa aivan lopussa, kuten myös viimeksi Herculesta vastaan. Joukkue nÀyttÀÀ hyvin treenanneelta, ja valmennus ei sÀÀstele vaivoja pelin analysoinnissa. Perusasiat ja pelaajakasvatus ovatkin edelleen RoPSin kulmakiviÀ.
Ottelusta voi odottaa lÀhtökohtaisesti tasaista, ja pelipanokset laitetaan napapiirin sankareille. RoPS on nÀyttÀnyt alkukaudesta paremmalta, mutta OTP voi olla vielÀ tulossa peruslaadullaan pinnalle. EivÀt isÀnnÀt sen kummemmilta suosikeilta tÀhÀn otteluun silti vaikuta. Vetoon nollatasoitus, eli tasapelillÀ panos palautuu!

 
                        