Mestarien liiga ti 19.10. klo 22:00

PSG - RB Leipzig

star-iconstar-iconstar-iconstar-iconstar-icon

PSG – RB Leipzig on todella herkullinen ottelu pelillisestä näkökulmasta — ottelu tarjoaa myös kaksi vetosaumaa

Mestarien liigan kolmannen kierroksen todennäköisesti paras peli nähdään Paris Saint-Germainin sekä RB Leipzigin välillä. Tässä ottelussa on sitä kuuluisaa potentiaalia. Voisin jaaritella tässä Lionel Messistä ja Kylian Mbappesta, mutta ette tulleet tänne sen takia. You know what time it is — mennään asiaan!

Vierailija RB Leipzig sai hyviä uutisia, kun Kevin Kampl ja Nordi Mukiele olivat pelikunnossa edellisessä matsissa. Varsinkin Mukielen nopeus sekä vahva keho saattavat tulla tarpeeseen. Angelino on niin ikään takaisin pelikiellon jälkeen, mutta hän on selkeästi tehokkaampi wingbackina kuin laitapakkina. Ei ole mahdoton idea, että Leipzig pelaisi kolmen topparin linjalla, mutta Jesse Marsch on suosinut 4-2-3-1-muotoa. Entä PSG?

300 ILMAISKIERROSTA ILMAN KIERRÄTYSTÄ 😱😱

Wunderwins tarjoaa Uhmapelaajille yhteensä 300 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!

Ensimmäiselle kolmelle talletukselle saat aina sata ilmaiskierrosta lisää. Rullaa pääset pyörittämään mm. seuraavissa sloteissa: Fire in the Hole xBOMB, Legacy of Dead sekä Book of Dead. Ilmaiskierrokset haltuun alta!

PELAA TÄSTÄ

Neymar ja Angel Di Maria ovat poissa, mikä helpottaa Leipzigin urakkaa hieman. Nyt tarvitsee “vain” keskittyä Messiin ja Mbappeen. Sergio Ramos sekä Leandro Paredes ovat niin ikään sivussa ja Mauro Icardi on epävarma matsiin. Posin puolella pelasi Juan Bernat ensimmäistä kertaa vuoteen.

RB Leipzig English

@RBLeipzig_EN
So just *checks notes* Messi and Mbappe to deal with then...

GOAL

@goal
PSG announce Neymar will miss their Champions League match against RB Leipzig tomorrow night ❌

Lapulle tästä pelistä tarttuu kaksi asiaa. Ensimmäinen veto on ensimmäisen jakson overi eli yli 1.5 maalia. Tämä veto on spekulatiivinen luonnollisesti ja vaatii ripauksen flaksia osuakseen. RB Leipzig antaa kuitenkin painetta ja pitää juoksemisesta. PSG sen sijan haluaa varmasti dominoida kotiyleisön edessä, mikä saattaa avata kontrasaumoja vieraille epätasapainon takia.

Tähän kylkeen on vielä otettava ohuella Leipzigin DNB. PSG:n hinta on liian matala.