ti 15.02. klo 14:20

SAW - Savage

star-iconstar-iconstar-iconstar-iconstar-icon

drakenin Savage saa vastaansa heikon karttavalikoiman omaavan SAW:n

IEM Katowicen ohella jatketaan myös muita meneillään olevia liigoja. Yksi näistä on Thunderpick Bitcoin Series, jonka tiistain toisessa ottelussa portugalilaisjoukkue SAW saa vastaansa ruotsalaisjoukkue Savagen. Ottelu alkaa klo: 14:20 ja se pelataan paras kolmesta -formaatilla.

Savage on pienoinen altavastaaja kertoimien valossa otteluun, vaikka joukkueella on selvästi vahvempi karttavalikoima. SAW on käsittämättömän heikko useassa eri kartassa, jonka pitäisi koitua joukkueen kohtaloksi tänään.

TALLETA 30€ - SAAT 300 ILMAISKIERROSTA!

Paratiisi tarjoaa Uhmapelaajille loistavan kolikkopelitarjouksen – talleta 30 euroa ja saat 300 ilmaiskierrosta! Peleinä suomalaisten suosikit: Book of Dead, Tome of Madness & Legacy of Dead.

PELAA TÄSTÄ

Savage poistaa karttavalinnoissa vakipoistonsa Nuken, kun SAW puolestaan poistaa Miragen. Tällöin Savage saa valittua omaksi kartakseen esimerkiksi Vertigon, missä SAW on voittanut vain 11% pelaamistaan otteluista viimeisen kolmen kuukauden aikana. SAW valitsee omaksi kartakseen varmastikin Dust 2:n, jossa Savagella on 38% voittoprosentti SAW:n 60% voittoprosenttiin verrattuna.

Kolmanneksi kartaksi jää SAW:lle heikko Inferno, sillä portugalilaisjoukkue joutuu poistamaan 17% voittoprosentilla varustetun Overpassinsa. Savage puolestaan poistaa varmastikin Ancientin, jolloin joukkue pääsee pelaamaan Infernoa, missä ruotsalaisjengi on selvästi kovempitasoinen.

Pinnacle Esports

@PinnacleEsports
🇸🇪 @Savage__Team locked the victory with a 2-0 score!

@drakenCSGO ended up with the best rating 2.0 (1.17) and +8 K-D Diff 💪

#PinnacleWinterSeries❄️

William ”draken” Sundinin paluu on ollut onnistunut.

20 ilmaiskierrosta ilman talletusta